Karaoke Mikrofon

Karaoke Mikrofon

Karaoke mikrofonla karaoke keyfi şimdi her yerde! USB bağlantısı bulunan bu eğlenceli karaoke mikrofonlarla birlikte ailenizle, arkadaşlarınızla eğlenceli saatler sizleri bekliyor. Küçük ev partilerinin vazgeçilmez bir parçası olan karaoke mikrofon çeşitlerinden dilerseniz bluetooth bağlantılı olanlarını da tercih edebilir ve harika vakit geçirebilirsiniz. Mobilofon.com adresinden temin edebileceğiniz karaoke mikrofon modelleri son derece maharetlidir. Akıllı televizyonlarla veya akıllı telefonlarla da bağlantı sağlanabilen karaoke mikrofonlar farklı renk seçenekleriyle sizleri bekliyor. Oynatacağınız parçanın hızını ayarlayabilir, sesinizi dilediğiniz gibi değiştirebilir ve eğlencenize eğlence katabilirsiniz.

Sen de şarkını duyur! Karaoke mikrofon modelleri ile dilediğin parçaya karaoke yapabilir, evde, ofiste eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. İster tek başınıza ister arkadaşlarınızla! Bu harika eğlence sizleri bekliyor. Sesinizi ekolu, tiz veya bas haline getirebilir sevdiğiniz müzik parçalarına yepyeni bir yorum getirebilirsiniz. Karaoke mikrofon modellerinde bulunan usb girişleri, dilediğiniz parçaları hoparlörü de bulunan karaoke mikrofonla oynatabilir ve sevdiklerinizin, ailenizin veya arkadaşlarınızın kulaklarının pasını silebilirsiniz. Bu karaoke mikrofon keyfini doyasıya yaşamanız için şarjlı olarak tasarlanmış bu yeni eğlence şekliyle kendinizden geçeceksiniz. Farklı renk seçenekleri bulunan karaoke mikrofon modelleri aynı zamanda Adnroid Ve Apple iOS İşletim sistemli telefonlarla da rahatlıkla kullanılabilir. Göster:
Sırala:

Acl Bluetooth Karaoke Mikrofon

Arkadaşlarınızla, dostlarınızla, sevdiklerinizle veya ailenizle! Şimdi eğlence her elde, her evde!..

83,54TL

Joyplus Bluetooth Karaoke Mikrofon

Tasarımı renkli ve ışıl ışıl Joyplus karaoke mikrofon modelleriyle eğlenceyi bir adım öteye taşı! ..

70,80TL

Q5 Kalpli Bluetooth Karaoke Mikrofon

Q5 kalpli karaoke mikrofon, evde ofiste sevdiklerinizle her yerde özgürce karaoke keyfi seninle! Ka..

127,44TL

WSTER 1816 Bluetooth Karaoke Mikrofon

Wster Bluetooth Karaoke mikrofon akıllı telefonlarınızı kolaylıkla bağlayabilir evde, işte, okulda ..

106,20TL

Eğlencenin Yeni Şekliyle Tanışın: Karaoke Mikrofonlar

Şarkı söylemek ve müzik insanlığın en bilinen tutkularından bir tanesi. Tarihin ilk zamanlarından günümüze pek çok enstrüman insanlığın bu tutkusuna hizmet etmek amacıyla üretildi ve kullanıldı. Günümüz teknolojisi siz şarkı söylerken bir orkestranın varlığını gitgide ortadan kaldırdı. Artık şarkılarınızı söylerken bir orkestraya ihtiyaç duymuyordunuz. Eğlence amacıyla kullanılan bu teknoloji günümüzde “karaoke” olarak biliniyor. İsmini Japonca “Kara” ve “Oke” kelimelerinin birleşiminden alan karaoke, fiziksel bir orkestra ve onları çalanlar olmadan popüler veya klasikleşmiş parçalara eşlik etmenizi sağlıyor. Son zamanlarda giderek popülerleşen küçük boyutlu karaoke mikrofonlar ile bu harika eğlence şimdi çok daha popüler hale geldi ve kısa zamanda yaygınlaştı. Eğer siz de bu yeni trendin özelliklerini merak ediyorsanız eğlencenin yeni şekliyle tanışın: karaoke mikrofonlar

Karaoke İsmi Ne Anlama Geliyor?

Özellikle geride bıraktığımız doksanlı yıllarda yaygın bir eğlence olan karaoke, Japonca “Kara” yani “boş el” ile “Oke” yani “orkestra” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Kelime anlamı olarak “orkestra olmadan” - “orkestrasız” gibi anlama gelen karaoke geçtiğimiz yıllarda sadece karaoke barlarla sınırlı kalan bir eğlence şekliydi. Ancak ilerleyen teknoloiyle beraber ilk olarak oyun konsollarının mikrofonlarında karşımıza çıkan karaoke giderek gelişti ve son olarak küçük boyutlu - taşınabilir karaoke mikrofonlarla karşımıza çıktı. Bugün sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla veya ailenizle tabiri yerindeyse “karaoke yapmak” için ille de bir karaoke barın yolunu tutmak zorunda değilsiniz.

Barlardan Televizyonlara, Oyun Konsollarına Ve Kullanıcılara…

Karaoke isminin Japonca olmasına şaşırmamak gerek. Çünkü bu teknoloji ilk olarak Japonya’da ortaya çıkıyor. Elbette ilk olarak meydana çıkan karaoke makineleri son derece ilkel olmalarının yanında oldukça hantal. Sadece 8 adet parça ile karaoke yapmanıza imkan veren bu makineler teknolojiye paralel olarak gelişiyor ve günümüzdeki karaoke mikrofon halini alıyor. Elbette ilk karaoke makinelerinde şarkının sözlerini bir defter veya kitaptan okumak zorunda kalıyordunuz. Karaoke cihazları her ne kadar teknolojiyle birlikte gelişseler de bu eğlence ilk zamanlar belli mekanların güdümünde kalmaktan kurtulamıyor. Bunun nedeni karaokenin hem şarkıda insan sesini ayıklamak hem de şarkı sözlerini ekrana yansıtmak zorunda olması.

Eğlence şeklinin ilk olarak ortaya çıktığı yıllardan itibaren karaoke eşliğinde şarkı söylemek “karaoke yapmak” deyimi ile tanımlanır oldu. Bir müzik parçasının sadece enstrümental kısmına eşlik ederek şarkı söyleyebiliyordunuz. Bu eğlence şeklini icra etmek için ilk olarak büyük boyutlu ve pahalı donanımlara ihtiyaç vardı. Bu donanımların ilk vazifesi insan sesini müzik parçasından ayırmak, oynatmaktı. Buna ek olarak eşlik edilen şarkı sözlerinin de bir ekrana müzik parçasıyla senkron olarak yansıtılması gerekiyordu. Bu karaoke donanımlarına karşı olan ihtiyaç sadece belli eğlence mekanlarının karaoke imkanı sunmasına neden oluyordu. Ardından insanların günlük hayatın stresini atmak için gerçekleştirdikleri karaoke geceleri geldi.

Karaoke teknolojisinin giderek küçülmesinde ve evde kullanılabilir hale gelmesinde elbette müzik ve kayıt teknolojilerinin payı büyük. Banda kayıt yapılan dönemlerde enstrüman sesleri ve şarkıcının sesini birbirlerinden ayırmak oldukça zahmetli bir işti. Ancak teknolojinin gelişmesi sadece görüntü gibi verilerin değil, ses dosyalarının da sayısal bilgi olarak kaydedilmesini sağladı. Bu da günümüzde kullanılan karaoke mikrofonların yolunu önemli ölçüde açtı. İlk olarak çeşitli DVD oynatıcılarda ve çeşitli televizyon modellerinde karşımıza çıkan “karaoke makineleri” sadece bir mikrofonla kullanılabilir hale geldi. Sony Playstation ve Xbox 360 gibi oyun konsollarında karşımıza çıkan karaoke gelişen teknolojiyle beraber daha popüler bir eğlence şekli haline geldi.

Karaoke Nasıl Çalışıyor?

Piyasaya ilk çıkan karaoke makinesi olan Juke - 8, Japon Mucit Ve Müzisyen Daisuke Inoue tarafından 1975 Yılında geliştirildi. Bu yıllarda müzik ses verisi “cartridge” adı verilen kaset benzeri kartuşlara kayıt ediliyordu. Bildiğimiz anlamda teyp kasetlerinin 1975 ve ilerleyen yıllarda piyasada olmasına rağmen kartuşlar da sıklıkla kullanılmaya devam ediyordu. İlk karaoke makinesi bu müzik kartuşlarından faydalanarak karaoke yapmanıza olanak veriyordu. Elbette şarkı sözlerini bir defter veya kitaptan okumak kaydıyla.

Waw, MP3 gibi dijital ses kayıt formatlarının ortaya çıkması karaoke işleminin daha kolay bir hale gelmesini sağladı. Dijital olarak kayıt edilen seste insan sesini ayıklamak ve şarkı sözlerini senkron olarak giderek her yanımızı saran ekranlara yansıtmak çok daha kolay bir hal alıyordu.

Peki ilk karaoke makineleri - günümüzdeki karaoke mikrofon nasıl çalışıyor? Bunun cevabı gayet basit. Standart bir teyp kasetinde insan sesi ve orkestranın sesi aynı banda ancak farklı formatlarında kayıt edilirler. Karaoke makinesinin yapması gereken tek şey, orkestra sesini oynatırken insan sesini oynatmamasıdır. Bu işlem ilk zamanlar oldukça zorken, (ses kayıtlarında kartuş ve kasetlerin kullanıldığı zamanlar) günümüzde dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok daha kolay bir hale gelmiştir.  

Dijital ses dosyalarında karaoke yapmak çok daha kolay. Öyle ki basit bir bilgisayar programıyla veya indirebileceğiniz karaoke uygulamaları sayesinde bu işlemi çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Karaoke mikrofon modellerine gelince… Onlar bu işlemi gerçekleştirmek için akıllı telefon modellerinden ve çeşitli uygulamalardan faydalanırlar.

Karaoke Mikrofon Akıllı Telefonlarla Birlikte Mi Kullanılmalı?

Evet. Çünkü bir karaoke işlemi genellikle izole edilmiş enstrüman veya orkestra sesini vermenin yanında senkron olarak şarkının sözlerini bir ekrandan yansıtma vazifesi görürler. Bu yüzden pek çok karaoke mikrofon bir tablet veya akıllı telefona ihtiyaç duyar. Genellikle bu elektronik cihazı karaoke mikrofon - akıllı telefon / tablet bağlantısını sağlayan şey ise bluetooth teknolojisidir. Bluetooth, radyo frekansları sayesinde insan sesinden izole orkestra sesini karaoke mikrofona iletir. Siz, karaoke mikrofon ile şarkının sözlerini bir tablet veya akıllı telefondan okuyarak eşlik edersiniz. Tüm bu süreç dijital teknoloji sayesinde son derece kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Bunun yanında karaoke mikrofon modellerinin bu çalışma şekli “karaoke mikrofonlar nasıl çalışır?” sorusunun da cevabıdır.

Karaoke Mikrofon Modellerinin Yapısı

Karaoke mikrofonlar temelde bir hoparlör, gövde ve mikrofon kısımlarından oluşur. Yapıdaki hoparlör, akıllı telefondan veya tabletten aldığı sesi çalar. Gövde, ses seviyesinden bass ve tiz tonlara kadar veya karaoke mikrofon modelini açıp kapatmanıza yarar. Pek çok karaoke mikrofon modelinde müziği hızlı ya da yavaş oynatma, eko veya ortam efektleri katma gibi çeşitli özellikler bulunur. Genelde mikro - usb şarj girişine sahip olan karaoke mikrofon modellerinin çoğunda hoparlör çıkışı gövde kısmının üstünde veya yanında olur. Hoparlör kısmı karaoke işleminde yardımcı olduğu gibi aynı zamanda standart bir mikrofon gibi sesi yükseltme görevi de üstlenir. Bazı özel karaoke mikrofon modellerinde aynı zamanda değişken bir Apple - Android düğmesi bulunur ki bu düğme karaoke mikrofon modellerini kullandığınız cihaza göre ayarlanabilir.

Bazı karaoke mikrofonlar  ise jak çıkışı bulunur ki bu sesi direkt olarak kablolu kulaklıklara iletir. Peki karaoke mikrofonlar sadece karaoke maksadıyla mı kullanılıyor?

Özellikle son yıllarda “youtuber” olmak isteyen pek çok kullanıcı sokak röportajları ya da dış mekan çekimlerinde mikrofon vazifesi de görebilen karaoke mikrofon modellerini kullanırlar. Farklı renk ve tasarım özelliklerine sahip olan karaoke mikrofonlar standart bir mikrofon gibi de çalışabilirler. Pek çok ünite aynı zamanda onları şarj etmenizi sağlayacak bir mikro usb şarj kablosu ve taşıma çantası ve kullanım kılavuzu ile size ulaşır. Kullanım kılavuzunu kullanarak da karaoke mikrofonların nasıl kullanılabildiğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Bluetooth 4.0 ve üzeri bluetooth bağlantı teknolojisini kullanan bu eğlenceli ürünler genellikle 300 gram - 500 gram arasında değişen bir ağırlığa, tam şarj ile 8 saatlik bir çalışma süresine sahip olabiliyorlar.

Karaoke Mikrofon Nasıl Kullanılır?

İlk adım, dahili bataryası bulunan karaoke mikrofon modellerini şarj etmektir. Tam dolu şarj olan karaoke mikrofonun açma düğmesine bastıktan sonra bluetooth bağlantısı bir akıllı telefon veya tabletle yapılır. Bugün hem Android hem de Apple iOS için özel karaoke uygulamaları bulunuyor. Eğer bu uygulamalar tablet veya telefonunuzda yüklüyse ve akıllı telefon ve tabletinizde bluetooth bağlantısı açıksa kısa zamanda telefon / tablet modeli karaoke mikrofonlar ile bağlantıya geçecektir.

Daha sonra akıllı telefon veya tabletinizden bir müzik parçası açarak eğlenceye bağlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar telefon veya tabletlerine ekstra bir uygulama yüklerler. Ancak karaoke cihazlarının en iyi özelliklerinden bir tanesi ek bir uygulama veya programa ihtiyaç duymamalarıdır. Karaoke uygulaması bulunan tablet veya telefonunuzdan da bir uygulama ile şarkı açabilir, ekrandan şarkı sözlerini takip ederek karaoke yapabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen kısımlarında Apple iOS ve Android tablet ve akıllı telefonlar için indirip kullanabileceğiniz ücretsiz karaoke uygulamalarından da söz edeceğiz.

Karaoke Mikrofon Fiyatları

Eğer dokunmatik gövde kısmı bulunan bir karaoke mikrofon kullanmıyorsanız kaliteli ve şık bir karaoke mikrofon fiyat modeline 60 - 90 TL civarındaki bir etiket ile ulaşabilirsiniz. Ancak daha profesyonel karaoke mikrofonlar, oyun konsollarının karaoke yapmanıza olanak veren aparatları veya dokunmatik ekranı bulunan karaoke mikrofonlar çok daha yüksek fiyattan kendilerine alıcı bulunurlar.

Karaoke Yapmak İçin Şarkıları Nereden Bulacağım?

Çok basit! Akıllı telefon veya tabletinizde bulunan Youtube Uygulaması karaoke için size sınırsız bir kaynak sunar. Buna ek olarak akıllı telefon veya tabletinizdeki yüklü parçaları da karaoke yapmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Apple iOS işletim sistemlerinde iTunes bluetooth ile entegre olup rahatça çalışacaktır.

2018’in En İyi Karaoke Mikrofonları

Basit bir eğlence aracı olarak görülse de karaoke mikrofonların çok gelişmiş modelleri mevcut. Bu modeller günlük kullanımdan daha çok belli bir mekanda karaoke yapmak için özel olarak üretilmiş olan modeller. 2018’in en iyi karaoke mikrofon modellerini sıraladığımız listemizde sizler için az da olsa bu tip bir cihaza da yer vereceğiz. Ancak listemizde genel olarak evde, sokakta ve ofiste rahatça kullanılan modellere yer vermeye çalışacağız. Normalde karaoke, kablolu mikrofonlarla da rahatlıkla gerçekleştirilen bir eylem. Buna karşın bu özel ürün grubu bluetooth bağlantısı kullanıyor. Bu yüzden özellikle yabancı pek çok kaynakta “bluetooth mikrofon” olarak da biliniyorlar.

Archeer Bluetooth Wireless Mikrofon Sistemi

Birinci El Fiyatı: 439 TL

Eğer karaoke yapmak için sofistike bir bluetooth mikrofon arıyorsanız Archeer Bluetooth Kablosuz Mikrofon sistemi sizler için ideal bir seçim olabilir. Ancak Archeer Bluetooth Wireless Mikrofon Sistemi yüksek fiyatının yanında ne yazık ki başka bazı eksilere de sahip. İlk olarak, standart karaoke mikrofonlarına göre daha karışık çünkü bir değil iki farklı üniteden oluşuyor. Üstelik bu cihazları şarj ederek değil 4 adet kalem pille çalıştırıyorsunuz. Tüm bu eksiler, Archeer Bluetooth Wireless Mikrofon Sistemi’nin listemizin diğer üyelerinin gerisinde kalmasına neden oluyor. Ancak karaoke sisteminin küçük artıları da yok değil. Örneğin ünitenin bir değil iki adet blueooth mikrofona sahip olması bu özelliklerinden.

Archeer Bluetooth Wireless Mikrofon Sistemi mikrofon ve bluetooth sinyal verici üniteden meydana geliyor. Akıllı telefon veya tablette çalan parça önce sinyal vericiye ardından AA pil ile çalışan mikrofonlara yönlendiriliyor. Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanan ünite, 10 metreye kadar çekim menziline sahip ve müzik parçası üzerinde çeşitli değişiklikler yapmanıza olanak veriyor. Ancak cihazın iki (ekstra mikrofonla beraber üç) farklı kısımdan oluşması bir artıdan çok negatif bir özellik. Çünkü listemizin diğer ürünlerinde tüm karaoke süreci sadece bir cihaz üzerinden yapılıyor. Archeer Bluetooth Wireless Mikrofon Sistemi’nin ayrıca hoparlörlere ihtiyacı olduğunu da belirtelim. Cihazın bluetooth sinyal vericisi aynı zamanda bir elektrik prizine takılmak zorunda ki bu da kullanım kolaylığı açısından önemli bir eksiklik.


 

ACL Bluetooth Karaoke Mikrofon

Birinci El Fiyatı: 70 TL

ACL Bluetooth Karaoke Mikrofon bir kablo bağlantısı kullanmadan karaoke yapmanıza olanak sağlayan başarılı ürünlere oldukça iyi bir örnek. Ürünün iyi ve eksik taraflarına geçmeden önce ACL markasından biraz söz edelim. Özellikle ürettiği başarılı powerbank modelleriyle adından söz ettiren ACL’nin bluetooth mikrofon modeli standart bir bluetooth mikrofona nazaran oldukça önemli artılar sunuyor. ACL Bluetooth Karaoke Mikrofon’un dahili hafızası ve çağrı geldiğinde müzik sesini ayarlayabiliyor oluşunuz bu özelliklerden bir tanesi.

ACL Bluetooth Karaoke Mikrofonlar ile karaoke yapmak için bir akıllı telefon veya tablete dahi ihtiyaç duymayabilirsiniz. USB Flash Bellek’e kayededilmiş müzik parçalarına karaoke yapabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Tamamen alüminyumdan üretilen ACL Bluetooth Karaoke Mikrofon, 1200 mAh’lık bir dahili bataryaya sahip. Bu batarya, 1 saatlik bir şarj sonrasında tamamen doluyor ve de 5 saatlik bir kullanım süresine izin veriyor.

Mikro SD kart yuvası, iPhone ve Android telefonlar için ayarlama tuşu, mikro - usb şarj girişi ve hafif gövdesi ile ACL Bluetooth Karaoke Mikrofonla karaoke yapmak çok kolay. ACL Bluetooth Karaoke Mikrofon 400 gram ağırlığında. Cihazın USB bellek girişi mikrofonun tam altında bulunuyor ve USB bellekteki şarkılara eşlik etmenize olanak veriyor. Bluetooth 2.1 teknolojisini kullanan cihaz ayrıca oldukça şık. Farklı renk seçenekleri de bulunan ACL Bluetooth Karaoke Mikrofon’un koruyucu bir kutusunun olmaması üzücü yine de kutu içeriğinden çıkan kullanım kılavuzu ve mikro USB girişi bulunan güç kablosu günlük kullanım için oldukça ideal.

Tzumi PopSolo Bluetooth Karaoke Mikrofon

Birinci El Fİyarı: 10$

Tzumi PopSolo Bluetooth Karaoke Mikrofon ülkemizde satışta olan bir bluetooth mikrofon modeli değil. Yine de bazı alışveriş sitelerinden bu ürünü sipariş etmeniz mümkün. Peki buna karşın bu ürün listemizde neden bulunuyor? Bunun nedeni Tzumi PopSolo Bluetooth Karaoke Mikrofon’un diğer bluetooth mikrofon modellerinde bulunmayan basit bir artısının olması. Gövde üzerindeki küçük aparat karaoke yaparken aynı zamanda şarkının sözlerini telefondan rahatlıkla takip etmenizi sağlıyor.

Gövde ağırlığı 400 gram olan Tzumi PopSolo Bluetooth Karaoke Mikrofon, bluetooth 4.0 teknolojisini kullanarak telefonunuza bağlanıyor. Farklı Apple iOS ve Android kullanan telefon ve tabletlerle rahatlıkla kullanılabilen Tzumi PopSolo Bluetooth Karaoke Mikrofon 1300 mAh’lık bir dahili bataryaya sahip. Batarya, 2 saatlik bir şarj sonrasında 5 saatlik bir kullanım sunuyor.

HD kalitesinde oldukça temiz ses çıkışı sağlama özelliğine sahip olan bluetooth karaoke mikrofon, gövdesinin üzerindeki hoparlör çıkışı ile oldukça başarılı bir performans sergileyebiliyor. Mikro USB girişi sayesinde şarj olabilen karaoke bluetooth mikrofon, şarkılara eşlik ederken çeşitli ses efektleri eklemenize de olanak sağlıyor. Tzumi PopSolo Bluetooth Karaoke Mikrofonun telefonu tutma kısmının ayarlanabilir olması en önemli artılarından birisi. Aynı zamanda 3.5 mm’lik bir jak çıkışına da sahip olan ürün size mikro USB girişi bulunan bir şarj kablosu ve kullanma kılavuzu ile beraber ulaşıyor. Dilerseniz farklı renk seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

IMMOSO Xi - 07 - Portatif Karaoke Bluetooth Mikrofon

Birinci El Fiyatı: 95$

Ülkemizde satışta bulunmayan IMMOSO Xi - 07 - Portatif Karaoke Bluetooth Mikrofon için yabancı alışveriş sitelerinden sipariş verebilirsiniz. Fiyatı listemizin diğer ürünlerine kıyasla daha yüksek olan IMMOSO Xi - 07 - Portatif Karaoke Bluetooth Mikrofon, mikrofon gövdesinin üzerinde bulunan LED ışıkları sayesinde karaoke deneyimini çok daha eğlenceli ve renkli bir hale getiriyor. Tüm bu özelliklere ek olarak sadece 280 gram ağırlığındaki ürün, mikro USB şarj girişine sahip, Bluetooth 4.0 versiyonunu kullanıyor ve 2600 mAh’lık bir dahili batarya kapasitesine sahip.

IMMOSO Xi - 07 - Portatif Karaoke Bluetooth Mikrofon’un paket içeriğinde mikro USB şarj kablosu, kullanma kılavuzu ve daha berrak bir ses elde etmenizi sağlayan bir ses kablosu da bulunuyor. Yani ürünü dilerseniz bir akıllı telefon veya tablete kablo bağlantısı ile de bağlayabiliyorsunuz. Eğer farklı bir karaoke deneyimi yaşamak ve eğlenceli vakit geçirmek isterseniz IMMOSO Xi - 07 - Portatif Karaoke Bluetooth Mikrofon’u tercih edebilirsiniz.

WSTER 1816 Karaoke Bluetooth Mikrofon

Birinci El Fiyatı: 75 TL

Eğer ledli bir karaoke bluetooth mikrofon arıyorsanız çok yüksek fiyatlara mAhkum değilsiniz. WSTER 1816 Karaoke Bluetooth Mikrofon bunun en bilindik örneklerinden bir tanesi. Ağırlığı 400 gramdan daha hafif olan WSTER 1816 Karaoke Bluetooth Mikrofon, 2400 mAh’lık bir batarya kapasitesine sahip. Mikro USB Girişi sayesinde şarj olabilen mikrofonun tüm gövdesi alüminyum alaşım ve bakırdan üretilmiş.

WSTER 1816 Karaoke Bluetooth Mikrofon, 1 saatlik bir şarj sonrasında 4,5 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Aynı zamanda dahili bir FM radyosu da bulunan bluetooth mikrofon, harici SD hafıza kartlarına yüklü parçalara da rahatlıkla eşlik etmenizi sağlıyor. Gövde üzerindeki LED ışıklara ek olarak aynı zamanda çeşitli fonksiyon düğmelerine de sahip olan WSTER 1816 Karaoke Bluetooth Mikrofon tıpkı daha pahalı bir benzeri olan IMMOSO Bluetooth Mikrofon gibi bir adet ses kablosu, bir adet Mikro USB şarj kablosu ve kullanım kılavuzu ile birlikte size ulaşıyor.  

Diğer Karaoke Mikrofon Modelleri

Eğer karaoke bluetooth mikrofon almayı düşünüyorsanız elbette piyasada pek çok farklı ürün bulunuyor. Bu ürünler arasından dilediğinizi tercih edebilir. Kalp şeklindeki gövdesiyle Q5 Kalpli Bluetooth Karaoke Mikrofon, 32 - 64 GB’lık SD Kart desteği de verebilen Micpioneer Wireless Karaoke Bluetooth Mikrofon ya da gerektiğinde PC ile de bluetooth bağlantısı kurabilen VERKB Wireless Microphone gibi farklı fonksiyon ve işlevlere sahip modeller arasından tercih yapabilir ve bu ürünleri yurt dışı veya ülkemizdeki alışveriş sitelerinden, teknoloji marketlerden tedarik edebilirsiniz.

Karaoke Mikrofonlarda Hafıza, Versiyon Ve Ses Çıkışı

Pek çok ürün incelemesinde bazı karaoke bluetooth mikrofon modellerinde bir mikro SD kart yuvası olduğunu fark etmişsinizdir. Mikrofonlardaki bu yuva, kartın içine kaydedilmiş olan şarkılara karaoke yapmanıza olanak verir. Bazı modellerde ise bu işlevi Flash USB yuvası görür. Genellikle bu tipteki bluetooth mikrofon modellerinin üzerinde tıpkı standart bir kaset çalar gibi ileri al, durdur vs. gibi düğmeler görürsünüz. Bu düğmeler bellekteki şarkılar arasında geçiş yapmanızı veya şarkıyı durdurmanızı sağlar. Bu arada eğer şarkıları bellek veya Mikro SD’ye MP3 formatında kayıt etmelisiniz.

Karaoke bluetooth mikrofon modelleriyle ilgili dikkat çeken bir başka özellik de pek çok üründe 3.5 mm’lik jak girişi bulunmasıdır. Bu modeller siz karaoke yaparken diğer insanların sesten rahatsız olmamasını sağlar. Genellikle kulaklığa aktarılan ses oldukça kalitelidir. Bazı mikrofon modellerinde örneğin WSTER1816 gibi modellerde bir mikro usb ses çıkışı olduğu da görülebilir. Normalde bluetooth bağlantıları ses verisini kaliteli bir biçimde aktarır. Ancak daha kaliteli ve berrak ses istiyorsanız bu ses kablosunu da kullanabilirsiniz. Fark ettiğiniz üzere pek çok ürün 400 gramın biraz altında bir ağırlığa sahip ki bunu sağlayan mikrofon gövdelerinin alüminyum gibi hafif bir materyalden üretilmiş olması.

Karaoke mikrofonlar kendi aralarında renk, model, led - ledsiz gibi pek çook farklı sınıfa ayrılırlar. Yukarıdaki listede her birinden birer örnek vermeye özen gösterdik. Kendiniz için bir tane seçerek harika bir karaoke deneyimi yaşayabilirsiniz.

Karaoke Mikrofonlardaki Bluetooth Versiyonları Ses Kalitesini Etkiler Mi?

Hayır. Genellikle hemen her bluetooth teknolojisi aynı ses sıkıştırma prosedürünü izler. Peki o zaman örneğin bluetooth 4.0 ve bluetooth 4.2 teknolojisi arasında ne gibi bir fark vardır? Aslında son bluetooth versiyonlarının daha gelişmiş olduğu söylenebilir. Ancak bluetooth versiyonları arasındaki fark genellikle “enerji tüketimi” şeklinde kendisini gösteriyor. Yani buradan hareketle bluetooth 4.2 kullanan bir bluetooth karaoke mikrofon ile bluetooth 4.0 kullanan bir modele göre daha yüksek bir batarya ömrünün olduğu söylenebilir.

Karaoke Mikrofonlarda Ağırlık Ve Ses Seviyesi

Bunun nedeni karaoke mikrofon modellerinin gövde ağırlıklarını olabildiğince azaltmaktır. Pek çok model, 400 gramın altındaki ağırlıklarına karşın batarya, hafıza ve diğer pek çok fonksiyonu gövdeye sığdırmayı başarmıştır.

Karaoke deneyimi oldukça eğlencelidir. Eğer hafif bir mikrofon modeli kullanıyorsanız bu deneyimden alacağınız keyif daha da artabilir. Ancak ses seviyesi küçük bir ev partisi sırasında komşularınızı rahatsız edebilir. Bu yüzden mikrofonların gövdelerinin üzerinde aynı zamanda bir ses ayarlama düğmesi de bulunur. Karaoke bluetooth mikrofon modellerindeki ses düzeyi sizi korkutmasın hemen her karaoke mikrofonlar 100 KHz’e kadar ses çıkışı sağlar ki bu güçlü bir ses çıkışı anlamına gelir. Yani mikrofonlardaki hoparlörler 100 KHz ile sınırlandırılmıştır. Bu da bir karaoke deneyimi için ne çok fazla ne de çok azdır.

Karaoke Uygulamaları - Karaoke Aplikasyonları

Normalde bir karaoke uygulama veya aplikasyonuna ihtiyaç duymazsınız. Eğer telefonunuz veya tabletiniz mikrofona bağlandıysa bu karaoke deneyimi için yeterli olacaktır. Hatta çoğu zaman şarkıların MP3 formatında kayıtlı olduğu bir mikro SD kart veya Flash USB bellek şarkıları oynatmanız için yeterlidir. Ancak eğlencenin dozunu biraz daha arttırmak isterseniz hem iPhone hem de Android için çeşitli karaoke uygulamaları - karaoke aplikasyonları tercih edebilirsiniz. iPhone ve Apple iOS kullanan tabletler için Smule ve Karaoke uygulamaları / aplikasyonları yeterli olacaktır. Aynı zamanda ücretsiz ve kullanıcılardan tam not alan bu aplikasyonlara ek olarak SingPlay: Karaoke your MP3s, The Voice: On Stage, Red Karaoke Sing & Record gibi uygulama ve aplikasyonları seçerek de karaoke eğlencesini dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Peki bu uygulama ve aplikasyonlar karaoke mikrofonlar ile karaoke yapmanız dışında bir işleve sahip mi? Evet.

Aslında bu uygulamalar bir mikrofon kullanmadan da karaoke yapmanızı sağlıyor. Ancak bu işlem genellikle telefon batarya ve hafızasının oldukça zorlanmasına neden oluyor. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X gibi modellerin işlemcilerinin de uygulamaları çalıştırdıkları esnada aşırı ısındıklarını belirtmekte fayda var. Belki de bu yüzden karaoke keyfi için bir mikrofon hem sesin daha kaliteli ve temiz çıkmasını sağlayacak hem de eğlencenize gölge düşürmeyecektir.

İnsanlar Neden Karaoke Yaparlar? Karaoke Mikrofonların Faydası Nedir?

Pek çok insan kendine güven konusunda çeşitli sıkıntılar yaşar. Şarkı söylemek özellikle bu tip sıkıntıları yaşayan insanlar için iyi bir tedavi yöntemidir. Müzik, çağlar boyunca özellikle psikolojik rahatsızlıkların tedavisi için kullanılmıştır. Psikolojik sıkıntılar yaşıyorsanız, modunuzu değiştirmeye ihtiyacınız varsa, kendinize güven duymuyor veya mikrofon fobiniz varsa bluetooth mikrofonlar bu iş için biçilmiş kaftandır.

Bluetooth mikrofonlar kendi sesinizi tanımanızı ve onu nasıl daha iyi kontrol edebileceğinizi gösterir. Sahne sanatlarıyla ilgileniyorsanız veya sunum becerilerinizi geliştirmek isterseniz bunu ev sevdiğiniz şarkılarla yapabilirsiniz. Sesinizi karaoke mikrofonların hoparlörleri sayesinde daha yüksek bir şekilde duyabilir ve kendi sesinizi daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Karaoke Mikrofonlarda Batarya

Karaoke mikrofonlar ile ister eğlenin ister sesinizi tanıyın ister özgüven kazanarak sunum becerilerinizi arttırın. Farklı modeller arasında ağırlıkları 400 gramın altındaki hafif malzemeden üretilmiş bu son moda eğlenceye kayıtsız kalmak istemezsiniz. Batarya kapasiteleri 2000 mAh civarında seyreden bu karaoke mikrofon modelleri sayesinde 1 veya 2 saatlik bir şarj süresinden sonra ortalama 4 - 5 saat hoş vakit geçirebilirsiniz. Pil yok, ekstra program veya aplikasyon yok. Sizler için hazırladığımız listeden veya internetten başka bir ürün de tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinizle, ailenizle, arkadaşlarınızla size şimdiden iyi eğlenceler!