Bluetooth Kulaklık

Bluetooth Kulaklık

Göster:
Sırala:

Baseus Encok Lightning Kulaklık P31

Baseus Encok Lightning Kulaklık P31Kulaklık lightning girişe sahiptir dolayısıyla iphone 7 ve üstü ..

352,58TL 281,78TL

Baseus Encok S01 Bluetooth Kulaklık - Beyaz

BASEUS ENCOK S01 BLUETOOTH KULAKLIKBaseus kulakiçi kulaklık ile müziği derinlemesine hisse..

324,26TL 253,46TL

Baseus Encok S01 Bluetooth Kulaklık - Siyah

BASEUS S01 ENCOK BLUETOOTH KULAKLIKBaseus kulakiçi kulaklık ile müziği derinlemesine hissedin. Firma..

324,26TL 253,46TL

Baseus Encok S01 Bluetooth Kulaklık - Yeşil

BASEUS S01 ENCOK BLUETOOTH KULAKLIKBaseus kulakiçi kulaklık ile müziği derinlemesine hissedin. Firma..

324,26TL 253,46TL

Baseus Timk Bluetooth Kulaklık

Baseus Timk Bluetooth KulaklıkKulaklık çeşitleri gün geçtikçe tasarımları, kolay kullanım sergileme..

127,30TL 113,14TL

Red Rock RRS-800 Kablosuz Spor Bluetooth Stereo Kulaklık

Red Rock Bluetooth KulaklıkRed Rock HBS-800 Kablosuz Spor Bluetooth Stereo Kulaklığın bir üst sekmen..

119,88TL 85,80TL

Kablosuz Ses Ve Müzik Aktarımının Kahramanları Bluetooth Kulaklıklar Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey…

Bluetooth teknolojilerinin gelişmesiyle beraber kablolu kulaklık modelleri yepyeni bir rakiple karşı karşıya kaldı: bluetooth kulaklıklar. Özellikle spor yaparken, uyurken veya gündelik hayatın koşuşturması içerisinde müzik dinlemeyi veya telefonunuza gelen aramaları cevaplamayı ihmal etmiyorsanız, bluetooth kulaklıklar sizin de ayrılmaz bir parçanız haline çoktan gelmiş olmalı. Peki bluetooth kulaklık modellerini kablosuz kulaklık modellerinden ayıran özellikler neler? Bluetooth kulaklık modelleri size istediğiniz ses kalitesini sağlayabiliyorlar mı? Hareket sınırlamasını ortadan kaldıran ve bu yüzden kablosuz ses ve müzik aktarımının kahramanları bluetooth kulaklıklar hakkında merak ettiğiniz her şeyi cevaplamaya çalıştık.

İlk Bluetooth Kulaklık Modelleri Ve Bluetooth İle Ses Aktarımının Tarihçesi

Bluetooth Teknolojisi, 1998 Yılından bu yana hayatımızda. Eğer bluetooth teknolojisi nedir, ismini nereden alır sorularına yanıt arıyorsanız bluetooth nedir başlıklı makalemizi okuyarak merakınızı giderebilirsiniz. İsmini “Mavi Diş” Adındaki Bir Viking Kralı’ndan alan bluetooth, hayatımıza girdiği 1998 Yılından bu yana aynı isimle anılmaya devam ediyor. Buna karşın bluetooth teknolojisinin otomobillerde ses aktarım organı olarak kullanılması 2001 Yılında mümkün oluyor. 2000 Yılında cep telefonlarına eklenen bluetooth, 2003 Yılında MP3 çalar modelleri ile tanışıyor ki bugünkü akıllı telefonlarda kullanılan ses - aktarım teknolojisinin başlangıç noktasını 2003 Yılı olarak kabul edebiliriz. İlerleyen seneler, kablolardan sıyrılmamızı sağlayan bu yeni teknoloji için farklı kullanım alanları sunar. Alarmlı saatlerden televizyonlara kadar “Mavi Diş” artık her yerdedir.

Bluetooth Kulaklıklarda Versiyonlar

Bluetooth ilerlemekte olan bir veri aktarım teknolojisidir. Versiyonu 4.2 olan bluetooth kulaklıklar bluetooth teknolojisinde gelinmiş son noktayı temsil ederler. Bu da daha kaliteli ve hızlı ses veri aktarımı anlamına gelir. Ancak bluetooth 4.0 veya bluetooth 4.1 versiyonlarının başarısız veya kalitesiz olduğunu düşünmeyin. Çünkü en kalitesiz bluetooth versiyonu bile size CD kalitesinde ses verisi sunar.

Her Kablosuz Kulaklık Bluetooth Teknolojisini Mi kullanır?

Bunun cevabını büyük oranda evet olarak cevaplayabiliriz. Ancak bazı bluetooth kulaklıklar “true wireless” adını verdiğimiz bir sınıfa dahildir. Bu da çekim menzilinin ve veri aktarım hızının daha hızlı olması anlamına geliyor.

Bluetooth Kulaklıklar Kaça Ayrılır?

Günümüzde kullanılan üç tür bluetooth kulaklık modeli var. Bunlardan birincisi genellikle akıllı telefonunuza gelen aramaları cevaplamak için kullanılan ve tek ses iletim organı bulunan modeller. Genellikle sadece bir kulağa takılan bu kulaklık modelleri sadece gelen aramaları cevaplamanız için kullanılıyor. Bu noktada iki ses aktarımı bulunan kablosuz kulaklıklar çok daha öne çıkıyorlar. Çünkü bu tipteki kulaklıklar hem müzik dinlemek hem de gelen aramaları cevaplamak veya sesli mesajları dinlemek için de kullanılabiliyor.

Birinci tip bluetooth kulaklıklar genellikle yürürken veya ofiste yoğun bir telefon trafiği ile boğuşmak zorunda kalan kullanıcılar için ideal. Tahmin ettiğiniz üzere bu tip kulaklıklarla müzik dinlemek ses kalitesinin önemli ölçüde düşmesine neden olacaktır.

İkinci tip bluetooth kulaklık modelleri, iki adet ses iletim organı bulunan modeller için kullanılan bir tabir. Bluetooth kulaklıklar  tasarım olarak kablolu kulaklık modellerine oldukça benziyorlar. İki hoparlörü bulunan bu tip kulaklıklar da kulak içine yerleştirilen (In - Ear) veya taç kulaklık (Over  - Ear) olarak da adlandırılan (iki hoparlörün birbiriyle bağlantılı olduğu kulaklıklar) tasarımlara sahipler. Bu tasarımları kulak - üstü bluetooth kulaklıklar izliyor ki bunlar da “On - Ear” olarak biliniyorlar. Bu ürün segmentlerine son olarak enseden askılı kulak - içi kulaklık modelleri de eklendi. Aynı zamanda mikrofonu da bulunan enseden askılı kulak - içi mikrofon modelleri bu özellikleriyle hands - free görüşme yapmanıza olanak sağlıyorlar.

Genellikle kulak - içi olan modeller, birbirlerinden bağımsız iki ünite olarak karşımıza çıkıyorlar ve şarj edilmeleri için özel bir şarj cihazına ihtiyaç duyuyorlar. Bu tip -birbirinden bağımsız iki ünitesi bulunan- bluetooth kulaklık modellerine örnek olarak Apple AirPods gösterilebilir.

Üçüncü Bluetooth Kulaklık Modelleri ise ses aktarım aracı olarak Infra - Red veya radyo sinyallerini kullanıyorlar. Bu modeller yaygın olarak bluetooth kulaklık modelleri olarak kullanılmıyorlar.

Bluetooth Kulaklıklarda Ses Kalitesi Nasıl Arttırılır?

Eğer ortalamanın üstünde bir ses kalitesi arıyorsanız bir bluetooth kulaklık modeli için daha fazla ödemeniz gerektiğinden daha önce söz etmiştik. Eğer özellikle müzik dinlemek için bir bluetooth kulaklık tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalar, tek kulağa takılan kablosuz kulaklıklar, Apple AirPods gibi kulak - içi kulaklıklar ve taç kablosuz kulaklık modelleri için de geçerli.

Şarj Kapasitesi

Bluetooth kulaklık modellerinde ilk dikkat etmeniz gereken noktalardan ilki şarj kapasitesi. Belli bir kablo bağlantısı olmadığından bluetooth’lu kablosuz kulaklıkların şarja ihtiyaç olduğundan söz etmiştik. Müzik dinlemek veya gelen aramaları cevaplamak için; bluetooth kulaklıklar için şarj kapasiteleri onların kullanım süre ve kalitelerini etkileyen unsurlardan biridir.

Spor yaparken müzik dinlemeyi seviyorsanız alacağınız bluetooth kulaklık modelinin tam dolum ile ne kadar süre çalışacağına dikkat etmelisiniz. Özellikle spor yaparken müzik dinlemeyi sevenlerdenseniz, bir bluetooth kulaklığın tam dolu şarj ile 8 - 12 saat arasında çalışabilmesi kablosuz bir kulaklık için idealdir.

Mesafe

Bluetooth kulaklık modelleri radyo sinyalleri yoluyla ses dosyalarını telefonunuzdan veya mp3 çalarınızdan sizlere aktarırlar. Bu, bir bluetooth teknolojisini kullanan bir kablosuz kulaklık için mesafenin önemli olduğu anlamına geliyor. Peki sınır ne kadar? Ortalama bir kablosuz kulaklık için 5 metreye kadar sinyal kaynağından uzaklaşabilirsiniz. Ancak yüksek kaliteli kulaklık modellerinde bu mesafe 10 metreye kadar çıkabiliyor.

Dijital Sıkıştırma Oranı

Bir akıllı telefon, kablosuz kulaklık modellerine ses aktaracağı zaman dosyaları - verileri bir tür dijital - sıkıştırma sürecinden geçirir. Çünkü ses verilerinin anında ve kaliteden ödün vermeden aktarılması için verilerin sıkıştırılması / küçültülmesi gerekir. Günümüzde kablosuz bluetooth kulaklık modelleri ses verilerini sıkıştırmak için “a2dp” adında bir sıkıştırma formatı kullanırlar.

İsmini “advanced audio distribution profile” (ileri ses sıkıştırma profili) kelimelerinden alan bu format, ses verilerinin rahatlıkla aktarılmasını sağlar. Söz konusu ses dosyalarının sıkıştırılması olunca “kalite” sizler için önemli bir konu olabilir. Ancak endişelenmeye hiç gerek yok. Çünkü “a2dp” ses dosyalarını CD kalitesinde sıkıştırabilir ve bluetooth için özel olarak üretilmiş bir sıkıştırma prosedürü.

Engeller

Eğer bir wi - fi modem kullanıyorsanız, modemin bazı noktalarda daha iyi çektiğini kendiniz de fark edebilirsiniz. Bunun nedeni radyo sinyallerinin bazı engellerden kolay geçebiliyorken bazılarından geçerken zorlanmasıdır. Aynı durum bluetooth kulaklık modelleri için de geçerlidir; ses verilerinin çıkış noktası olan mp3 çalar veya akıllı telefon modellerinizle kulaklığınız arasında engel varsa ses kalitesi düşecek veya ses aktarımı kesintiye uğrayacaktır.

Bluetooth Kulaklık Terimleri: On - Ear, Over - Ear,  In - Ear, HeadSet Ve Hands - Free Ne Demek?

Sizler için fiyat - kalite performansı en yüksek bluetooth kulaklık modellerine geçmeden önce bazı kavramları aydınlatmakta fayda var. Bluetooth kulaklık modellerinden “on - ear” (kulak - üstü) genellikle kulağın üstündeki bir tutma noktası sayesinde kulağa ses iletebiliyorlar. Tek ahizesi, hoparlörü bulunan kulaklık modellerinin çoğu bu sınıfa dahildir ve müzik dinlemekten çok konuşma - gelen aramaları cevaplama amacıyla kullanılırlar.

Over - Ear (kulağı kaplayan) tabiri, kulağın üstünü kaplayan kulaklık modelleri için kullanılır. Bugün kablolu kulaklık modellerinin birçoğu “over - hear” olarak görülebilir yani kulak kıvrımının üstünü kaplar ve sesi bu şekilde iletir. Son yıllarda popülerlik kazanan “gamer kulaklık” ve pek çok bluetooth kulaklık / kablolu kulaklık modelinin bu sınıfa girdiğini söyleyebiliriz.

In - Ear (kulak içi) bluetooth kulaklıklar hem kablolu hem kablosuz kulaklık modelleri için kullanılan bir terimdir. Sesi kulak çeperinin içine giren hoparlörleri sayesinde ileten bu tip kulaklık modelleri kulağınızdan çok daha zor düştükleri için çok daha kullanışlıdırlar. Apple AirPods, BeatsX kulak - içi kulaklık modelleri bu tipteki modellere en iyi örneklerdir.

Hands - Free, özellikle akıllı telefonlarda telefonu kulağınıza tutmak zorunda kalmadan aramaları cevaplamanıza ve görüşme yapmanıza olanak sağlıyor. Özellikle on - ear ve enseden askılı kulak - içi kulaklık modellerinde tercih edilen bu özellik, günlük yaşamın koşuşturması içinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.

HeadSet, yazımızın başında da söz ettiğimiz kulak çevresini kaplayan tac kulaklık modellerine verilen bir diğer ad. Kablolu kulaklık modellerinde de rahat bir kullanıma sahip olan bu tipteki kulaklıklar genellikle müzik severler ve “gamer”lar tarafından tercih ediliyorlar.

Bluetooth Kulaklık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kablolu veya kablosuz kulaklık tercihlerinde kullanıcılar tarafından dikkat edilen ilk unsurun başında ses kalitesi geliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi, eğer kablosuz kulaklıklarla müzik dinlemeyi seven biriyseniz ortalama bir bluetooth kulaklık CD kalitesinde ses sağlayabiliyor. Elbette bu durum, tek ahizeli (tek hoparlörlü - tek ses aktarım organı bulunan) kulaklık modellerinden daha çok kablosuz kulaklıkları müzik dinlemek için kullananları etkileyen bir durum.

Farklı forum ve internet sitelerinde üzerinde çok durulmasa da “rahatlık” da bluetooth kulaklık seçiminde önemli bir faktör. Uzun süreli kullanımda kulaklıkların sizi rahatsız etmemesi için genellikle “Over - Ear” (kulağı kaplayan) modelleri veya “In - Ear” yani kulak - içi kulaklık modellerini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Eğer kablosuz kulaklıkları sadece gelen aramaları cevaplamak için kullanıyorsanız yine “In - Ear” veya “On - Ear” adı verilen modelleri tercih edebilirsiniz.

Bluetooth kulaklık seçerken atlanan bir başka kriter ise kullanım kolaylığı. Genelde özellikle “Over - Ear” modellerde kulaklık üzerinde bulunan düğmeler sesleri açıp - kapatmanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Çoğu modelin katlanabilir olması onların rahatlıkla taşınabilmesine de olanak sağlıyor. Şarj kapasitesi ve ses kalitesi, bluetooth kulaklık modellerinde dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar arasında yer alıyor.

Özellikle spor yaparken müzik dinlemeyi seviyorsanız tercih edeceğiniz bluetooth kulaklık modelinde anti - korozyon özelliği olmasına dikkat edin. Çünkü tuz oranı yüksek insan teri pahalı kulaklıkların rahatlıkla paslanmasına neden olabiliyor. Bu yüzden korozyona (paslanmaya dayanıklı) paslanmaz çelikten üretilmiş kulaklık modellerini tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Fiyat konusu da bluetooth kulaklıklar için önemli olan bir başka konu. Bluetooth kulaklıklar arasında en pahalı ürün grubu tac kulaklık adı da verilen kulak - üstü kulaklık modelleri. Fiyat yüksekliği bakımından bu ürün grubunu tek ahizeli (mono) modeller izliyor.

Bluetooth Kulaklık Modellerinde Mikrofon Bulunuyor Mu?

Bluetooth kulaklık modellerinin bazılarında mikrofon bulunması zorunlu bir özellik. Bu gruba, kulak - üstü bluetooth kulaklık modellerini dahil edebiliriz. Çünkü bu ürünlerin üretim amaçları arasında gelen aramaları cevaplamak bulunuyor. Aynı şekilde son yıllarda popülerliği giderek artan “gamer kulaklık” kategorisinin -ki bu ürün segmentine kulağı kaplayan tac kulaklık modelleri giriyor-  bazı modellerinde de mikrofon bulunuyor. Arama cevaplamak ve telefon görüşmeleri için üretilmiş olan enseden takılı bluetooth kulaklık modellerinin de bazılarında mikrofon bulunuyor ve böylece hands - free telefon görüşmeleri yapmanıza olanak veriyor.

2018’in En İyi Bluetooth Kulaklık Modelleri

Sizler için hazırladığımız bu listede, piyasada fiyat - kalite oranı açısından en cazip modelleri tercih etmeye özen gösterdik. 2018’in en iyi bluetooth kulaklık modelleri listemizin kategorileri aşağıdaki gibidir:

  • 2018 En İyi (Over - Ear) HeadSet Bluetooth Kulaklık (Mikrofonlu / Mikrofonsuz)
  • 2018 En İyi Kulak İçi (In - Ear) Bluetooth Kulaklık
  • 2018 En İyi Kulak Askılı (On - Ear) Bluetooth Kulaklık (Kulak Üstü / Enseden Askılı - Kulak İçi)

Elbette herkesin “en iyi” kulaklık tercihi kendi bütçesine, rahatlığına ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Ancak bu noktada örneğin mikrofonsuz bluetooth headset kulaklık modellerinin genellikle müzik dinlemek için kullanıldığını unutmayın. Yani siz akıllı telefonlarınıza gelen aramaları cevaplamak için bu tip bir kulaklık seçtiğinizde bütçenizi aşabilir ve üründen istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Bu yüzden bluetooth kulaklıklar arasından tercih yapacağınız zaman, kullanım amacınızı değerlendirerek seçim yapmanızı öneririz.

Bluetooth kulaklıklar her ne kadar tasarımlarına göre gruplandırılıyor olsalar da bazı modellerin melez (hybrid) olduğu söylenebilir. Yani kulak içi bluetooth kulaklık modellerinin birçoğu aynı zamanda kulak üstünden askılı olabiliyor. Aynı şekilde müzik dinlemek için ideal olan Over Ear kulaklık modellerinin bazılarında çağrı cevaplamanız için bir mikrofona sahip olabiliyorlar. Peki hangi bluetooth kulaklık modelini hangi amaçla kullanmalısınız?

Sizin İçin En İdeal Bluetooth Kulaklık Modeli Hangisi?

Spor yaparken veya hareket halinde müzik dinlemek için over - ear adını verdiğimiz bluetooth kulaklıklar oldukça idealdir. Bazı modellerinde mikrofon da bulunan head - set (over - ear tabirini de kullanabiliriz) kulaklık modelleri gelen çağrıları cevaplamanız için oldukça uygundur. Ancak bir kablosuz kulaklığın ağırlığı sizin için önemliyse kulak - içi bluetooth kulaklıklar sizler için daha idealdir. Ağırlıkları 5 gram bandında seyreden bluetooth kulaklıklar hem çağrıları cevaplamak hem de müzik dinlemek için ideal olabilir. Son olarak “mono” yani tek kulağa kulak üstünden asılan bluetooth kulaklık modelleri sadece çağrıları cevaplamak için iyidir.

En İyi HeadSet Bluetooth Kulaklık Modelleri:

BOSE Soundlink II BT Mikrofonlu Headset Bluetooth (Over - Ear) Kulaklık

Birinci El Fiyatı: 1450 - 1500 TL

BOSE Soundlink II BT Mikrofonlu Headset Bluetooth Kulaklık, gerek yabancı gerekse ülkemizdeki kullanıcılardan tam not almayı -yüksek fiyatına rağmen- başarmış olan bir bluetooth kulaklık modeli. Mikrofonlu olması, ses kalitesi, korozyon engelleyici paslanmaz çelik gövde, 9 metreye kadar çekebiliyor olması ve tam dolu şarjla 15 saat kadar kullanım sunması, Bose Soundlink II’nin en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Kulaklarınızı rahatsız etmeyen kulaklarınızı kaplayan yastıklar, kablosuz kulaklığın headset olması ve kulaklık üzerinde bulunan düğmeler kulaklığı başarılı kılıyor.

Baseus Encok D01 Bluetooth V4.2 Kulaküstü (Over Ear) Kulaklık

Birinci El Fiyatı: 200 - 250 TL

Kaliteli ve fiyatının hakkını verebilen bir bluetooth kulaklık modeli için yüksek bir bütçeniz yoksa, Baseus Encok D01 Bluetooth Kulaklık sizi yarı yolda bırakmayacak. Özellikle ürettiği powerbank modelleriyle adından söz ettiren Baseus’un kulağı çevreleyen yastıklı hoparlör kısmı ve katlanabilir gövdesi günlük kullanım için oldukça ideal. İki saatlik bir şarj süresi sonrasında bataryasının tamamını doldurabilen Baseus Encok D01 Bluetooth Kulaklık, farklı renk seçenekleriyle de oldukça şık. Baseus Encok D01 Bluetooth Kulaklık, alüminyumdan üretilmiş hafif bir gövdeye sahip olduğunu da ekleyelim. Eğer Baseus’un kalitesine güvenmek konusunda tereddüt yaşıyorsanız, internetten küçük bir araştırma yaparak marka hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Logitech H800 Mikrofonlu HeadSet Bluetooth Kulaklık

Birinci El Fiyatı: 400 - 550 TL

Logitech, başarılı bilgisayar yan ürünleri üreten firmaların başında geliyor. Firmanın ürettiği Logitech H800 gerektiğinde kullanabileceğiniz mikrofonu, katlanabilir gövdesi, gürültü önleyici özelliği ile dikkat çekiyor. Yazımızın başında bir bluetooth kulaklığın maksimum 10 metrelik bir menzili olduğundan söz etmiştik. Ancak Logitech Mikrofonlu HeadSet Bluetooth Kulaklık size 12 metrelik bir sinyal menzili sunuyor. Bilgisayarla kullanmak için özel bir nano - bluetooth aparatıyla size ulaşan bu maharetli bluetooth headset kulaklık oldukça hafif olmasının yanında sade bir tasarıma sahip.

Trust 21868 Klav Kulaküstü Bluetooth Kablosuz Kulaklık

Birinci El Fiyatı: 40 - 75 TL

Bütçenizi zorlamayacak kullanışlı ve sade bir bluetooth headset kulaklık arıyorsanız, bilgisayar çevre elemanları üreten Trust Markası’nın Trust 21868 Klav Bluetooth Kablosuz Kulaklık modelini tercih edebilirsiniz. 143 gram ağırlığındaki bu pratik bluetooth headset kulaklık aynı zamanda bir ses çıkışına sahip ve 10 metrelik menzili ile size rahat bir kullanım sunuyor. Kulaklığın üzerinde bulunan çağrı yanıtlama ve diğer düğmeler kulaklık için artı sayılsa da, Trust 21868 Klav’ın katlanamıyor oluşu küçük de olsa bir eksi. Dahili mikrofonu da bulunan Trust 21868, bütçe dostu olmasıyla kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarıyor. Kulaklığın kulağınızı rahatsız etmeyen yumuşak pedleri de oldukça önemli bir artı.

JBL T450BT Bluetooth Headset Kulaklık

Birinci El Fiyatı: 129 - 219 TL

Uygun fiyat aralığı, yüksek ses kalitesi, dayanıklı gövdesi ve tam dolu şarj ile 11 saatlik bir kullanım ömrü sunan JBL T450BT Bluetooth Headset Kulaklık, kullanıcılardan tam not almış başarılı bir ürün. Eğer fiyat - kalite açısından gerçekten başarılı bir bluetooth modeli arıyorsanız ve ses kalitesine önem veriyorsanız JBL’nin ürettiği kulaklığı tercih edebilirsiniz. Bluetoorh 4.0 kullanan JBL T450BT Bluetooth Headset Kulaklık, özellikle müzik severlere hitap eden başarılı bir model.

En İyi Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Modelleri:

Apple AirPods Stereo Kulak İçi Bluetooth Kulaklık (Çift Taraf - Kulak İçi)

Birinci El Fiyatı: 840 - 900 TL

Apple AirPods, yüksek bir fiyat etiketine sahip olabilir. Yine de ergonomik tasarımı ve hafifliği sayesinde neredeyse kulağınızın içinde olup - olmadığını dahi fark etmeyeceğiniz Apple AirPods Stereo Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, kullanıcılarına özel şarj kutusunda ulaşıyor. Ses kalitesi bakımından da oldukça başarılı olan Apple AirPods Stereo Kulak İçi Bluetooth Kulaklık iPhone kullanıcıları için neredeyse olmazsa olmaz. iPhone Modellerinde bulunan akıllı asistan Siri ile kolaylıkla entegre olabilen ve arama yapabildiğiniz / cevaplayabildiğiniz Apple AirPods Stereo Kulak İçi Kulaklık sağladığı ses kalitesi bakımından da oldukça başarılı.

Samsung Gear IconX (Çift Taraf - Kulak İçi)

Birinci El Fiyatı: 600 - 750 TL

Eğer bir android telefon kullanıyorsanız ve başarılı bir kulak - içi kulaklık modeli arıyorsanız, Samsung Gear IconX size istediğinizi tam olarak verecek. Özellikle kullanışlı dokunmatik düğmeleri, koşu veya yürüyüş yaptığınızı algılayabilen sensörleri, hafif gövdesi, 4 GB’lık dahili hafızası ve diğer özellikleriyle başarılı bir kulak - içi kulaklık olan Samsung Gear IconX, 54 gram ağırlığında, Bluetooth 4.2 Teknolojisini kullanıyor ve mikrofonu ile gelen çağrıları cevaplamanıza olanak veriyor. Özel şarj kutusu sayesinde şarj olabilen Samsung Gear IconX, tam dolu şarj ile 7 saatlik bir kullanıma izin veriyor. Eğer Samsung IconX için başarılı bir alternatif arıyorsanız su geçirmezlik özelliği de bulunan Sony WF-SP700N modelini de tercih edebilirsiniz.

QCY Q26 Mono Fashion Bluetooth Kulaklık (Tek Taraf - Kulak İçi)

Birinci El Fiyatı: 60 TL

QCY Mono Fashion Bluetooth kulaklık, su geçirmez özelliğe sahip olan nadir bluetooth kulaklık modellerinden bir tanesi. Bluetooth 4.1 teknolojisini kullanan QCY Q26 bluetooth kulaklık, 5 gramlık ağırlığı ve 10 metrelik sinyal mesafesi ile sahip olduğu fiyat etiketinin hakkını veren başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Eğer gün içinde gelen aramalarınızı cevaplamak için mikrofonu bulunan, su geçirmez özelliğe sahip hafif ve kullanışlı bir bluetooth kulaklık arıyorsanız, QCY Q26 Mono Fashion Bluetooth Kulaklık tam size göre. 

FocusPower F10 Bluetooth Kulaklık  (Tek Taraf - Kulak İçi)

Birinci El Fiyatı: 218 - 250 TL

FocusPower F10 Bluetooth Kulaklık diğer kulak içi bluetooth kulaklık modellerinden biraz yüksek bir fiyata sahip olabilir. Kompakt bir tasarımı olması, suya dayanıklı gövdesi gibi özellikleriyle dikkatleri çeken FokusPower F10, yarım saatlik bir şarj süresinin sonunda bataryalarını tamamen doldurabiliyor. Buna ek olarak 10 metrelik sinyal menziline sahip olan FocusPower F10 Bluetooth Kulaklık, oldukça küçük boyutlu olmasına rağmen güçlü ses verebilen bir bluetooth kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Uzun pil ömrü, kulaklık modelinin önemli artılarından birisi.

SoundMoov 316T  (Çift Taraf - Kulak İçi)

Birinci El Fiyatı: 200 TL

SoundMoov 316T, yüksek fiyatına rağmen su geçirmezlik özelliği bulunmayan bir kulak içi bluetooth kulaklık modeli olarak karşımıza çıksa da paket içeriğinden çıkan şarj kutusuyla bu eksiğini kapatıyor. Aynı zamanda oldukça başarılı bir ses performansına sahip olan SoundMoov 316T, bluetooth 4.1 teknolojisini kullanıyor. 2,5 cm’lik kulaklık boyutları ve 5 gramı biraz aşan ağırlığıyla SoundMoov 316T biraz yüksek bir fiyata sahip olsa da gayet başarılı bir kulaklık modeli.


 

En İyi Kulak Askılı (On - Ear) Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık (Kulak Üstü / Enseden Askılı - Kulak İçi)

Beats X (Kulak İçi, Çift Taraflı Ve Enseden Askılı)

Birinci El Fİyatı: 700 - 900 TL

Beats X, fiyatı yüksek bir kulak içi kulaklık modeli. Arkadan askılı olan Beats X, özellikle yabancı kaynaklarda en rahat ve kullanımı kolay kulak içi kulaklıklardan birisi olarak görülüyor. Bu arada kulak içi ve arkadan askılı bluetooth kulaklık modelleri ile ilgili küçük bir hatırlatma; bu kulaklık modelleri spor yaparken kullanmanız için tasarlanmamış. Eğer spor ve egzersizleriniz sırasında müzik dinlemek isterseniz, belki de Over - Ear bir kulaklık modeli tercih etmeniz sizin için daha iyi. Beats X, yarım saatlik bir şarj süresi sonrasında 5 saatlik bir kullanım sunuyor. Apple tarafından üretilen Beats X’in stereo ses iletimi ve mikrofonunun bulunması yüksek fiyatlı bir ürün olmasına karşın bu ürünü başarılı kılıyor.

SoundPEATS Q12 (Kulak İçi, Çift Taraflı Ve Enseden Askılı)

Birinci El Fiyatı: 150 TL

SoundPEATS Q12 arkadan askılı bir başka bluetooth kulaklık modeli. Bütçeniz için uygun olan fiyatı, mikrofonu ve ergonomik tasarımıyla öne çıkan ürün bluetooth 4.1 teknolojisi kullanıyor. Basit bir şarjla 5 saatlik bir kullanım süresi vaad eden SoundPeats Q12’yi müzik dinlemek, çağrı cevaplamak ve telefon görüşmeleri yapmak için kullanabilirsiniz. Farklı renk seçenekleriyle şık bir tasarım sunan SoundPEATS Q12 bluetooth kulaklık modelleri sadece 15 gram ağırlığında. Eğer hem müzik dinlemek hem de çağrılarınızı cevaplamak için uygun bir bluetooth kulaklık modeli arıyorsanız SoundPEATS Q12 sizin için ideal.


 

Baseus Encok S06 Manyetik Kablosuz Bluetooth V4.1 Kulaklık (Kulak İçi, Çift Taraflı Ve Enseden Askılı)

Birinci El Fİyatı: 115 TL

Ürettiği pek çok bilgisayar ve akıllı telefon çevre birimiyle kalitesinden söz ettiren Baseus Encok S06 Manyetik Kablosuz Bluetooth Kulaklık aslında pek çok tasarım özelliğini bir arada bulunduruyor. Kulaklığın tasarımı enseden askılı ve kulak üstü askısı ile güçlendirilmiş. Bu açıdan Baseus Encok S06’nın melez bir tasarıma sahip olduğu söylenebilir. Baseus Encok S06, 2 saatlik bir şarj sonrasında 8 saatlik bir aktif kullanım süresi ve 20 saatlik bir bekleme süresi sunuyor. Bluetooth 4.1 teknolojisini kullanan Baseus Encok S06 Manyetik Kablosuz Bluetooth kablosuz kulaklık, dahili mikrofona ve gürültü önleyici özelliğine sahip. Son derece hafif (0,0150 gram) ağırlığındaki bu kablosuz kulaklık kulağınızdayken varlığını unutabilirsiniz.

Jabra Storm

Birinci El Fiyatı: 197 - 264 TL  (Tek Taraflı, Üstten Kulak Askılı)

Yazımızın başında bazı bluetooth kulaklık modellerinin müzik dinlemek için değil sadece aramaları cevaplamak ve görüşmeler için üretildiğinden söz etmiştik. Jabra Storm tam da böyle bir bluetooth kulaklık modeli olarak karşımıza çıkıyor. Tek taraflı bir bluetooth kulaklık modeli olan Jabra Storm; 7.9 gramdan hafif gövde ağırlığı, HD ses kalitesine sahip hoparlörü ve NFC kolay eşleştirme özelliği sayesinde oldukça başarılı ve kullanımı kolay bir kablosuz kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle araç içinde gelen çağrıları cevaplamak için Jabra Storm’u tercih edebilirsiniz. Jabra Storm’un kısa bir şarj sonrasında 10 saatlik kullanım süresi sunuyor.

BW Mono Bluetooth Tek Taraflı Kulaklık

Birinci El Fiyatı: 45 TL

BW Mono Bluetooth kulaklık, kulak askısı sayesinde tek kulağınıza yerleştirilebilen stereo ve mikrofon özelliği de bulunan bir bluetooth kulaklık modeli. Bütçe dostu fiyatıyla dikkatleri çeken BW Mono Bluetooth Tek Taraflı Kulaklık, 8.6 gram ağırlığında. Sahip olduğu mikrofon sayesinde gelen çağrıları sevplayıp görüşme yapabildiğiniz kulaklık, 1,5 saatlik bir şarj sonrasında uzun süre boyunca kullanılabiliyor. Üzerinde bulunan düğmeleri sayesinde her türlü ayarlamayı yapabildiğiniz BW Mono Bluetooth Tek Taraflı Kulaklık, müzik dinlemek için üretilmiş bir kablosuz kulaklık modeli değil. Buna karşın çağrıları cevaplamak için ideal olan kulaklığın üzerinde bulunan düğmeler her türlü ayarlamayı yapmanıza olanak veriyor.

Bluetooth kulaklık ile ilgili içeriğimizi beğenmişsinizdir. Sizin de tavsiye edeceğiniz model varsa yorum yaparak bize ve diğer okuyuculara yardımcı olabilirsiniz.