Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri Ve Dahası

Samsung, piyasaya sürdüğü Samsung Galaxy S8 Modelinden sonra bir daha düz ekranlara dönmeyeceğini bir kez daha göstermiş oldu. Gerçi Samsung Galaxy S8’den önce de kıvrımlı ekranlara sahip telefon modelleriyle karşılaşmıştık. Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge Plus bu modellerin başında geliyordu. Geçen yıl Samsung’un Galaxy Note 7’nin başına gelenlerden sonra (bu model aslında Galaxy Note Serisi’nin 6. Modeli olmasına rağmen iPhone 7 ile rekabet etmesi için “Note 7” ismini aldı) Samsung, yeni çıkaracağı modelle itibarını yeniden kazanmaya çalışıyor. Peki yeni Samsung Galaxy Note 8’in ne gibi özellikleri bulunuyor? Samsung Galaxy Note 8 incelemesi ve telefonla ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar sizi bekliyor.

Samsung Galaxy Note 8 Gövde Tasarımı

Samsung Galaxy Note 8, 6.3 inçlik büyük bir ekrana sahip. Ekranın yanları daha önce de belirttiğimiz gibi kıvrımlı. Bu ekran tasarımı kimi kaynaklarda “sonsuz ekran” olarak geçiyor. Geniş ekranın gövdesi, cam ve metalden oluşuyor. Gövdenin ön kısmında kapasitif güç tuşu bulunmuyor.

Gövdenin altında bir adet harici hoparlör çıkışı bulunuyor. S Pen, USB Type – C şarj girişi, 3.5 mm’lik kulaklık girişi bulunuyor. Samsung Galaxy Note 8‘in bataryası değiştirilemiyor olsa da gövde ve diğer özellikler oldukça başarılı. Büyük ekran, telefonun cebinize veya çantanıza sığması konusunda sorun yaşatabiliyor. Yine de bir stand kılıf modeliyle birlikte kullanıldığında 6.3 inçlik geniş ekran oldukça iyi iş görüyor. Galaxy Note 8’in 195 gram ağırlığındaki gövdesi, 8.6 mm kalınlığında. Sayılar, Samsung Galaxy Note 8 gibi bir cihaz için oldukça ideal seviyede.

Samsung Galaxy Note 8 Ekran Özellikleri

Samsung Galaxy Note 8’in 6.3 inçlik ekranı, Super AMOLED ekran teknolojisini kullanıyor. 1440 x 2960 piksellik Quad – HD çözünürlüğe sahip ekran aynı zamanda 521 ppi’lık piksel yoğunluğuna sahip. Yani inç başına 521 adet net piksel sizlere cam kadar net imajlar sunmak için emrinize amade durumda.

Galaxy S8’den Sonraki Tüm Modeller Kıvrımlı Ekrana Sahip

Çizilmeye dirençli cam, HDR, HDR10, sürekli açık ekran gibi özellikler Samsung Galaxy Note 8’i telefon pazarında başarılı kılan özelliklerden. Bu arada yeni ekran teknolojileri olarak özellikle televizyonlarda kullanılmaya başlanan HDR ve HDR10’dan biraz söz edelim. Aslında HDR ve HDR10 yeni ekran teknolojileri değil bir tür format. HDR, “High Dynamic Range” kelimelerinin kısaltılmışı. Yani HDR özelliği bulunan cihazlardaki görüntülerde çok daha fazla renk bilgisi bulunuyor. Samsung Galaxy Note 8’in ekranı oldukça net ve parlak.

Samsung Galaxy Note 8 Kamera

Samsung Galaxy Note 8’de ikisi ana kamera olmak üzere üç adet kamera bulunuyor. Ana kameraların ikisi de 12 MP’lik bir kapasiteye ship. Ön kamera ise 8 MP’lik kapasitesiyle kullanıcıların imdadına yetişiyor. Öndeki iki ana kameraların sahip oldukları ortak özellikler var. Ancak iki ana kameranın da bütünyle aynı olduğunu söylemek yanlış olur. Ana kameralarda HDR, hızlı odaklama, odak takibi, RAW kayıt yapabilme gibi önemli özellikler mevcut.

6.3 İnçlik Super – AMOLED Ekran Ve S – Pen Rahatlığı Bir Arada

Ana kameralardan bir tanesi 4k video kaydı yapabiliyorken bir diğeri bunu gerçekleştiremiyor. Özellikle ana kameraların sahip olduğu fonksiyon ve özellikler gayet tatminkar. Ön kısımda bulunan 8 MP’lik kameranın da ana kameralardan çok farklı bir tarafı yok. O da en az ana kameralar kadar başarılı. Çekilen video ve fotoğrafların göründüğü ekran da bir o kadar parlak ve net. Özetle, Samsung Galaxy Note 8‘in kamera konusunda rakiplerine göre bariz avantajları var diyebiliriz.

Samsung Galaxy Note 8 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Note 8’in teknik özellikleri arasında 8 çekirdekli 2.3 GHz’lik Samsung Exynos 9 Octa 8895 İşlemcisi ve 6 GB’lık RAM bulunuyor. Seçtiğiniz modele göre dahili hafıza kapasitesi değişen telefonun dahili hafıza kapasitesini istediğiniz kadar yükseltmeniz mümkün. Yine Samsung Galaxy Note 8‘de 3300 MAh’lık bir batarya bulunuyor. Bataryanın hızlı şarj olmak, kablosuz şarj olma gibi pratik özellikleri bulunuyor.

Galaxy Note 8 Fiyatına Değen Ender Tablet – Telefon Modellerinden Birisi Olmayı Başarıyor.

Suya ve toza dayanıklı bir gövdesi bulunan Samsung Galaxy Note 8’in S Pen Olarak bilinen kaleminde de çeşitli yeni özellikler mevcut. 18 Eylül’de piyasaya çıkan Samsung Galaxy Note 8’in satış fiyatı 4000 TL bandında seyrediyor. Samsung Galaxy Note 8‘in aksesuarları da oldukça işlevsel. Yedek S pen uçlarından mikro usb – usb dönüştürücüsüne kadar ihtiyacını duyduğunuz her şey, telefonun kutu içeriğinde mevcut.

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here