Menu
Sepetiniz

18650 Pil

18650 Pil

18650 Pil, başta elektronik sigara, oyuncak, el feneri ve pek çok tüketici elektroniği ürününde kullanılan bir pil türüdür. 18650’ler ile ilgili en önemli yanılgılardan birisi ürünlerin 18650 MAh kapasiteye sahip olduğunu düşündürtmesidir. Aslında 18650 pil, ismini 18 mm'lik çapına ve 65 mm'lik boyuna ve "0" ile ifade edilen silindir şekline borçludur. 18650’ler, elektronik sigara kullanıcıları tarafından da sıklıkla kullanılan bir batarya çeşididir.

Tekrar tekrar kullanılabilen batarya özellikleri arasında ilk sırayı yeniden dolum yapılabiliyor olması gelir. Yeniden kullanılabilir piller şarjlı pil şarj cihazıyla doldurulurlar. Böylece tekrar kullanılabilen 18650, pratik bir kullanım sunar; bittiğinde pili XTAR veya Nitecore şarj aleti sayesinde kolayca yenileyebilirsiniz.. Şarjlı pil şarj aleti modelleri 2 veya 4 ünite için aynı anda dolum gerçekleştirebilirler. 18650 pil kaç saatte şarj olur? 18650 modelleri genellikle 2500 MAh civarında kapasiteye sahiptirler. 0.5 MAh derecesinde bir şarj aleti pilleri ortalama 5 saatte tam olarak doldurabilirler. Sitemiz esigaraevi.net adresinde Sony VTC5Sony VTC6Samsung INRLG 18650 pil gibi modelleri tercih edebilirsiniz. ICR, NCR, NMC pil çeşitlerine de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sahte 18650 pil nasıl anlaşılır? Bunun için pili elinize almanız yeterli olacaktır. Sitemizde bulunan piller tamamen orjinaldir. Sahte şarjlı pili orjinallerinden ayırmak için tek yapmanız gereken pili elinize alıp tartmaktır. Şarjlı piller, normallerinden daha ağırdır. Bu yüzden normalinden hafif olan şarjlı pillerin sahte olması ihtimali oldukça fazladır. Bu modeller için yeniden dolumlu batarya, yeniden doldurulabilir batarya gibi isimler de kullanılır. Pek çok elektronik üründe bulunurlar. Dayanıklıdırlar ve arıza çıkarmazlar. Özellikle e-sigara ve elektronik nargile modellerinde sık sık karşımıza çıkan batarya çeşitlerine sitemizden çok rahat bir şekilde ulaşabilir, bittiğinde yine doldurup tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Özellikle e-sigara kullanıyorsanız mutlaka bir dolum ünitesi edinmelisiniz. Çünkü özellikle mod cihazların mikro usb girişleri sıkça kullanıldığında deforme olur ve kullanılmaz hale gelir. Yeniden doldurulabilir bataryalar sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz XTAR veya Nitecore Ünitesiyle bataryaları kolayca doldurabilir ve kullanabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.